Udane Święta – czy to możliwe?

Udane Święta

Udane Święta

Udane święta – czy to możliwe? Nadchodzi czas powrotów do rodzinnych domów (głównie dla studentów), zjazdów rodzinnych (znakomita większość z nas), spotkań z przyjaciółmi. Poza tym czeka nas szaleńcza bieganina po sklepach, równie szaleńcza krzątanina w kuchni, kilka dni wolnego (lub nawet cały tydzień – tu znów studenci). Bez względu na to, czy jesteśmy mniej czy bardziej wierzący i praktykujący, Święta bywają trudnym czasem. Jak je przeżyć, by nie zwariować, a czerpać z nich prawdziwą radość?

Udane święta – to możliwe! Wystarczy zastosować kilka prostych, nieskomplikowanych zasad. Warto o nich pamiętać na co dzień, nie tylko przy okazji świąt czy spotkań rodzinnych. Dzięki nim Twoje relacje z innymi poprawią się. Będziesz bardziej usatysfakcjonowany ze swoich relacji z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto będziesz mniej zestresowany, zdrowszy, a na świat będziesz patrzeć optymistycznie i z nadzieją.

1) KOCHAJ – od tego wszystko się zaczyna. Całe nasze życie wypełnia miłość i to ostatecznie ona prowadzi nas na wspomniane spotkania z rodziną i bliskimi, to ona sprawia, że chcemy swoje życie dzielić z innymi.
2) PRZEPROŚ, jeśli wiesz, że sprawiłeś komuś przykrość, jeśli wyrządziłeś krzywdę.
3) WYBACZ, nie chowaj urazy, nie pielęgnuj gniewu i nienawiści – takie emocje zaciemniają Twoje życie, pokrywają je ciemnymi, duszącymi oparami, zza których widzisz tylko swoją krzywdę.
4) SŁUCHAJ, bądź OTWARTY, bądź UWAŻNY. Słuchaj innych, obserwuj świat, chłoń otoczenie.
5) POMAGAJ, gdy ktoś Ciebie potrzebuje,a ty jesteś w stanie pomóc – masz potrzebne zasoby (dziel się doświadczeniem, pomagaj podczas porządków i kulinarnych przedswiątecznych przygotowań).
6) WSPIERAJ innych, dodawaj im otuchy.
7) PRZYNOŚ RADOŚĆ, gdzie wchodzisz, tam nieś nadzieję, optymizm i uśmiech. Ludzie odwdzięczą Ci się tym samym.
8) DZIEL się z innymi tym, co masz – sobą, swoim czasem, swoją uwagą.
9) ODPOCZNIJ, odetchnij, zdystansuj się, pozwól sobie na relaks i daj sobie czas na przemyślenia. Daj sobie czas dla siebie. Tylko jeśli będziesz zrelaksowany i zadowolony ze swojego życia, wdrożenie powyższych porad nie będzie większym wyzwaniem.